Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 597 454 111

O nás

Novinky a média


I Hornická poliklinika se zúčastnila Jarní charitativní sbírky. Pomoc směřuje do Azylového domu pro ženy a matky s dětmi

30.4.2024

Jako každý rok i letos NADACE AGEL pořádala Jarní charitativní sbírku pro potřebné, kterou se rozhodli podpořit také zaměstnanci AGEL Hornické polikliniky. Zaměstnanci nakupovali trvanlivé potraviny, drogerii a darovali oblečení do Azylového domu pro ženy a matky s dětmi v Ostravě.

Celý článek


Lékaři interní ambulance AGEL Hornické polikliniky své klienty vyšetřují novým ultrazvukem

26.3.2024

Vyšetření ultrazvukem neboli sonografie patří v diagnostice pacienta mezi zobrazovací metody, kterými lze neinvazivně a přesně vyšetřit měkké tkáně. Nový špičkový přístroj nyní mají k dispozici na AGEL Hornické poliklinice v Ostravě.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika nově provádí v neurologické ambulanci ultrazvukové vyšetření krčních tepen

6.3.2024

Závratě, bolesti hlavy, poruchy vědomí, myšlení, řeči či zraku – to vše může avizovat zúžení krčních tepen nebo dokonce jejich uzávěru. Funkcí těchto tepen je zásobovat mozek okysličenou krví a zajistit tak jeho normální funkci. AGEL Hornická poliklinika nově nabízí tzv. „sono karotid“ – specializované vyšetření pro tuto oblast.

Celý článek


Zlomená ruka již dovolenou a koupání neohrozí. Místo těžké sádry nabízí na AGEL Hornické poliklinice v Ostravě komfortní fixaci z karbonových vláken

19.2.2024

OPENCAST je vyroben z karbonových vláken a přináší zcela nový komfort pro pacienty při léčbě zlomenin končetin. Tato novinka má pro pacienty oproti klasické sádře několik výhod, a to především to, že je lehká, prodyšná, je pevná a přesto netlačí. Pacienti se s ní mohou koupat, nebo si užívat vodních radovánek.

Celý článek


Zaměstnaci AGEL Hornické polikliniky již dostali dárky a rozsvítili vánoční stromeček

14.12.2023

První adventní svíce byla letos zapálena v neděli 3. prosince a tím započal ten krásný předvánoční čas. O den později v AGEL Hornické poliklinice v centru Ostravy vedení společnosti společně s ředitelem navodili vánoční atmosféru rozsvícením vánočního stromu.

Celý článek


Preventivní akce AGEL Hornické polikliniky

16.11.2023

Na 250 zájemců využilo možnost nechat si změřit hodnotu cukru v krvi na preventivní akci u příležitosti Světového dne diabetu v AGEL Hornické poliklinice v Ostravě. U 10 % vyšetřených se potvrdila vysoká hodnota glykemie.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika v Ostravě nabídla testování paměti

26.9.2023

Zapomínat občas pracovní úkoly, jména kolegů nebo telefonní čísla a vzpomenout si na ně po nějaké době je podle odborníků normální. Lidé trpící Alzheimerovou chorobou, jimž je věnován světový den připadající na 21. září, však tyto věci zapomínají častěji a nevzpomenou si ani později.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika v Ostravě má novou odběrovou místnost. Urychlí práci lékařům a ušetří čas pacientům

19.9.2023

AGEL Hornická poliklinika v Ostravě má novou odběrovou místnost. Urychlí práci lékařům a ušetří čas pacientům

Celý článek


Den zdraví

18.9.2023

12. září jsme se zúčastnili společně s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou Dne zdraví v Komenského sadech, který pořádal městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Naše sestřičky zájemcům změřily tlak a saturaci krve. Tito návštěvníci si také mohli odnést propagační materiály České průmyslové zdravotní pojišťovny. Sestřičky také s návštěvníky mluvili o tom, jak jsou důležité preventivní prohlídky a zdravý životní styl.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika v centru Ostravy nabízí pacientům nové vyšetření. V neurologické ambulanci lékaři poskytují EEG metodu pro vyšetření mozkové aktivity

15.8.2023

Elektroencefalografie (EEG) je metoda sloužící ke sledování mozkových funkcí. Toto vyšetření nemá žádnou kontraindikaci, není nutná žádná speciální předchozí příprava a trvá 20-30 minut.

Celý článek


Přijela k nám zmrzlina na kolečkách!

19.7.2023

Začátek letošních prázdnin je ve znamení vysokých teplot. Proto se vedení společnosti rozhodlo zpříjemnit zaměstnancům jeden z těchto teplých pracovních dní zmrzlinou. Zaměstnanci si mohli u zmrzlinového stánku objednat nejen „točenou“, ale také frappé či ledovou tříšť. Tato akce se u nás uskutečnila již po páté a věříme, že udělala radost i letos.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika dokončuje první etapu rekonstrukce

13.7.2023

První fáze rekonstrukce AGEL Hornické polikliniky se blíží ke svému konci. Poliklinika je důležitou součástí Ostravy již více než 61 let a tuto rekonstrukci si zasloužila. V rámci modernizace byla provedena výměna oken budovy A, dále výměna vnitřního osvětlení a topného systému včetně výměníku. Investice do rekonstrukce převýšila 40 miliónů korun a stala se první významnou investicí od zahájení provozu Hornické polikliniky.

Celý článek


Letní hrozby pro oči: Jak si efektivně chránit zrak, radí oční lékařka AGEL Hornické polikliniky

4.7.2023

S příchodem letních měsíců a vyšších teplot se vystavujeme různým faktorům, které mohou ohrozit zdraví našich očí. MUDr. Michaela Bártová, lékařka oční ambulance AGEL Hornické polikliniky v Ostravě, poskytuje cenné rady, jak chránit svůj zrak v období letních aktivit.

Celý článek


Vhodnými opatřeními lze prožít léto bez gynekologických problémů, radí lékař AGEL Hornické polikliniky

3.7.2023

Léto je časem dovolených, který většina žen tráví u vody. Ať už je tou vodou myšlena přírodní nádrž, moře či koupaliště je důležité věnovat vždy pozornost čistotě vody a správným hygienickým návykům, neboť právě v létě jsou gynekologické záněty častým problémem žen. Na co si dávat pozor, a jak tyto gynekologické problémy řešit poradil gynekolog AGEL Hornické polikliniky v Ostravě MUDr. Marion Mantič.

Celý článek


Dýchání jako priorita: Dny spirometrie na AGEL Hornické poliklinice vyšetří lidem plíce

14.6.2023

K příležitosti celosvětového Dne spirometrie si plicní ambulance AGEL Hornické polikliniky na Sokolské třídě v centru Ostravy připravila pro širokou veřejnost hned tři Dny spirometrie, ve kterých nabídne lidem možnost nechat si bez nutnosti předchozího objednání vyšetřit plíce.

Celý článek


Přijďte za námi na Slavnosti Jihu

13.6.2023

O víkendu 17. – 18. 6. se můžete setkat s oddělením neurologie naší AGEL Hornické polikliniky na kulturní akci Slavnosti Jihu v Ostravě – Jihu. Paní doktorky se sestřičkami si pro vás připravili paměťový test, ze kterého zjistíte, jak jste na tom se svou pamětí. Tak neváhejte a navštivte náš stánek AGEL. Těšíme s na vás.

Celý článek


První návštěva gynekologa by měla jít ruku v ruce se sexuálním životem, radí gynekolog AGEL Hornické polikliniky

12.6.2023

Gynekologické prohlídky by měly být pevnou součástí života každé ženy. V produktivním věku ji ženy většinou berou jako samozřejmost, ohledně první návštěvy ale podle zkušeného gynekologa MUDr. Mariona Mantiče stále řada slečen váhá. Vodítko je přitom podle lékaře jasné: Žena by měla přijít ve chvíli, kdy plánuje zahájit sexuální život.

Celý článek


Gynekolog radí: I starší ženy by měly absolvovat gynekologické prohlídky, sexuální neaktivita není argumentem

13.3.2023

V pokročilejším věku řada žen opomíjí gynekologické preventivní prohlídky, a to zejména v době, kdy již nejsou v produktivním věku a nevedou aktivní sexuální život. Podle zkušeného gynekologa MUDr. Mariona Mantiče z AGEL Hornické polikliniky jde o běžný jev, který ale rozhodně není na místě. I v pozdějším věku hrozí rozličné obtíže, které je vhodné odhalit a řešit co nejdříve.

Celý článek


V AGEL Hornické poliklinice odstartuje zásadní rekonstrukce

31.1.2023

V AGEL Hornické poliklinice začíná po 61 letech od jejího otevření významná rekonstrukce. V rámci rekonstrukce bude provedena výměna všech oken a vstupních dveří budovy A, vnitřního osvětlení, poté bude vyměněn nový topný systém včetně výměníků. Poliklinika je důležitým ostravským zdravotnickým zařízením sídlícím v centru města na ulici Sokolská třída, denně ji navštíví na 800 pacientů a je pracovištěm pro zhruba 100 zaměstnanců.

Celý článek


Na konci roku je důležité zpomalit a odpočinout si. Při úklidu i vaření je třeba myslet na správné držení těla, radí fyzioterapeutka

21.12.2022

Adventní a vánoční období by mělo být plné pohody, rozjímání, úsměvů a setkávání se s rodinou a přáteli. Bohužel realita je většinou úplně jiná. Na co je třeba nejen při přípravě na Vánoce pamatovat, sdělila Mgr. Drahomíra Fleischerová, která je vedoucí fyzioterapeutů na AGEL Hornické poliklinice.

Celý článek


O vánoční atmosféru nepřichází ani pacienti AGEL Hornické polikliniky

30.11.2022

Adventní čas odstartoval v letošním roce 27. listopadu, ale řada míst navodila vánoční atmosféru ještě o něco dříve. To je i případ AGEL Hornické polikliniky v centru Ostravy, ve které slavnostně symbol Vánoc rozsvítili přesně měsíc před Štědrým dnem.

Celý článek


Světový den diabetu: Bez objednání si zájemci mohou v pondělí přijít na AGEL Hornickou polikliniku změřit nejen hladinu cukru v těle

10.11.2022

V pondělí 14. listopadu si na AGEL Hornické poliklinice připomeneme Světový den diabetu. Cílem tohoto projektu je zvýšit povědomí o typech cukrovky a zvýšit počty prevencí.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika nově nabízí služby mamologické poradny

21.10.2022

Říjen se stal po celém světě měsícem boje proti rakovině prsu a Hornická poliklinika právě v tento měsíc zahájila provoz mamologické poradny v onkologické ambulanci, kde poskytuje dispenzární péči o pacienty profesionální tým ve složení MUDr. Dagmar Molendová a sestřička Bc. Jarmila Badurová.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika opět obhájila náročný audit kvality

3.10.2022

AGEL Hornická poliklinika opět prošla náročným šetřením Spojené akreditační komise. Ta jí udělila certifikát, potvrzení o tom, že je poliklinika i nadále akreditovaným zdravotnickým zařízením, poskytujícím špičkové zdravotní služby svým klientům.

Celý článek


Naše kolegyně bodovaly na firemních hrách

21.9.2022

Naše kolegyně letos opět ukázaly, že v sobě mají opravdového sportovního ducha. Začátkem září reprezentovaly naši polikliniku na firemních hrách AGEL CROSS RACE na Slovensku. Jejich tým s názvem "Fajne baby", speciální trička i sportovní výkony budily obdiv u organizátorů i protihráčů. Nešlo však o medaile a stupně vítězů, ale spíše o zábavu a sportem strávený čas společně s kolegy na čerstvém vzduchu.

Celý článek


Stále přijímáme nové pacienty!

21.9.2022

Na AGEL Hornické poliklinice máme stále volné kapacity. Aktuálně přijímáme nové pacienty do ambulancí praktických lékařů, na odd. léčebných rehabilitací a také na naši ortopedii. Přijďte k nám a vyhněte se tak dlouhým objednacím lhůtám.

Celý článek


Den městských obvodů s IZS se skvěle vydařil

18.8.2022

Děkujeme všem, kteří se za námi přišli podívat do našeho stánku během Dne městských obvodů s IZS v Ostravě-Jihu. Ačkoli nám počasí dopoledne moc nepřálo, akce se skvěle vydařila a celou dobu nás provázela prima nálada. Těšíme se na vás opět příště! Tým AGEL Hornická poliklinika

Celý článek


Přijďte za námi na Den městských obvodů s IZS

22.7.2022

AGEL Hornická poliklinika se 6. srpna zúčastní akce s názvem Den městských obvodů s IZS, kterou pořádá Městský obvod Ostrava-Jih. V našem stánku se na vás budou těšit sestřičky zastupující ambulance ortopedie, chirurgie a odd. rehabilitací.

Celý článek


Přerušení provozu našeho COVID centra

29.6.2022

Činnost našeho Covid-19 odběrového centra bude po dobu července a srpna přerušena! Dle vývoje epidemiologické situace pak plánujeme jeho opětovné otevření. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Přijímáme nové pacienty!

24.6.2022

Vzhledem k tomu, že jsme personálně posílili hned dvě naše ambulance, aktuálně přijímáme nové pacienty do ambulancí praktických lékařů pro dospělé MUDr. Marie Manouškové a MUDr. Jiřího Manouška, dále také na ortopedii u MUDr. Shadi I.M. Jaradata. Rovněž stále nabíráme nové pacienty na chirurgii.

Celý článek


Tým praktických lékařů AGEL Hornické polikliniky posílili manželé, kteří spolu pracují již 13 let

10.6.2022

AGEL Hornická poliklinika přivítala nové kolegy, kteří rozšířili tým praktických lékařů pro dospělé. Manželé MUDr. Jiří Manoušek a MUDr. Marie Manoušková mají bohaté pracovní zkušenosti, po téměř 30 letech praxe se rozhodli odejít ze svých soukromých praxí a nastoupit jako zaměstnanci polikliniky.

Celý článek


Mezinárodní den sester jsme oslavili zmrzlinou

13.5.2022

12. května jsme na AGEL Hornické poliklinice oslavili Mezinárodní den sester. Pro všechny naše kolegyně a kolegy jsme proto připravili malou pozornost. V tomto vyloženě letním počasí je čekal na parkovišti speciální zmrzlinový stánek, kde se naši zdravotníci a ostatní zaměstnanci polikliniky mohli osvěžit pořádnou porcí zmrzliny či kávou se zmrzlinou.

Celý článek


Naše Covid-19 odběrové centrum je stále v provozu

10.5.2022

Cestujete do zahraničí a potřebujete PCR či antigenní test na Covid-19? Naše Covid-19 odběrové centrum je stále v provozu! Zdravotnicí jsou Vám zde k dispozici od pondělí do pátku vždy v čase od 7:00 do 12:00 hodin.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika otevřela novou onkologickou ambulanci

27.4.2022

AGEL Hornická poliklinika nově otevřela ve svých prostorách onkologickou ambulanci, kde se o pacienty bude starat zkušená lékařka s mnohaletou praxí MUDr. Dagmar Molendová. Společně s novou sestřičkou budou k dispozici pacientům tři dny v týdnu (úterý, středa, čtvrtek), a to v čase od 8:00 do 14:00 hodin s půlhodinou polední pauzou od 12:00 hodin.

Celý článek


Přejeme Vám krásné Velikonoce plné jarní pohody!

14.4.2022

My jsme se na tyto svátky připravovali už tento týden, kdy jsme pro naše kolegyně a kolegy nachystali vynikající domácí beránky a také domácí paštiky. Vedení polikliniky pak osobně každému zaměstnanci popřálo krásné svátky a dobroty předalo.

Celý článek


3. dubna slavíme Mezinárodní den spodního prádla. Víte, jak vhodné prádlo vybrat?

31.3.2022

Ačkoli většina mezinárodních dní připomíná důležité historické milníky a události, jsou mezi nimi i takové, které vznikly spíše z komerčnějších důvodů. Jedním z nich je Mezinárodní den spodního prádla, který slaví především prodejci a zákazníci různými slevovými akcemi a nákupy dne 3. dubna. Než se ale dámy či pánové vydají s nákupním košíkem k podkladně, měli by vědět, jaká zdravotní úskalí může nevhodně zvolené spodní prádlo přinést.

Celý článek


Chirurgická ambulance AGEL Hornické polikliniky nabízí ošetření pacientů bez čekání

21.3.2022

Chirurgická ambulance AGEL Hornické polikliniky přímo v centru Ostravy nabízí pacientům široké spektrum služeb, profesionální lidský přístup a ošetření bez čekacích lhůt, které jsou v jiných zdravotnických zařízeních mnohdy několikahodinové. Pacienti na Hornické poliklinice tak v čekárně stráví jen minimum času.

Celý článek


Očkovací týmy AGEL Hornické polikliniky míří do firem

27.1.2022

Zdravotníci AGEL Hornické polikliniky již v závěru loňského roku začali očkovat v prostorech polikliniky v centru Ostravy a současně ve spolupráci s Moravskoslezským krajem bylo zahájeno očkování imobilních pacientů. Navíc vznikla spolupráce s RBP zdravotní pojišťovnou a mobilní očkovací týmy nyní připravují očkování zaměstnanců přímo na pracovištích konkrétních zaměstnavatelů.

Celý článek


Mají zájem o vakcínu, ale cestu do očkovacích center nezvládnou. Nemohoucím občanům pomáhají zaměstnanci z AGEL Hornické polikliniky

16.12.2021

Na základě požadavku o spolupráci mezi Moravskoslezským krajem a AGEL Hornickou poliklinikou začali zdravotníci očkovat občany, pro které je návštěva zdravotnického zařízení velice obtížná. Zároveň zdravotníci očkují od tohoto týdne přímo na poliklinice nejen zájemce z řad pacientů praktických lékařů.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika slaví 60 let! Denně zde dochází 800 pacientů a již brzy čeká budovu velká proměna

9.9.2021

Kulaté výročí si v letošním roce připomíná Hornická poliklinika v centru Ostravy, která vznikla před 60 léty. Významný poskytovatel zdravotní péče v moravskoslezské metropoli je dnes pátým rokem součástí skupiny AGEL. Jsou připravované projekty, které ocení pacienti i zdravotníci, neboť současný provozovatel hodlá investovat nemalé finanční prostředky. Nejdříve však AGEL Hornická poliklinika v ulici Sokolovské oslaví v polovině září šest úspěšných dekád zdravotní péče.

Celý článek


Nové přístroje v AGEL Hornické poliklinice zkvalitní a zpřesní vyšetření pacientů

18.8.2021

Hned dvě novinky má interní ambulance AGEL Hornické polikliniky v Ostravě. Nové přístroje v hodnotě 120 tisíc korun pomůžou lékařům zkvalitnit a zpřesnit diagnostiku vyšetření.

Celý článek


PCR testy bez registrace a zdlouhavého čekání nabízí AGEL Hornická poliklinika v Ostravě

21.7.2021

Většina odběrových míst v České republice je kvůli letním prázdninám přetížena a na volné termíny se čeká i několik dní. Výjimkou je odběrové místo AGEL Hornické polikliniky v centru Ostravy.

Celý článek


Překvapení v podobě sladkého osvěžení čekalo na zdravotníky AGEL Hornické polikliniky v Ostravě

14.7.2021

Točená zmrzlina a ledová káva zpříjemnila teplý letní den zdravotníkům AGEL Hornické polikliniky v Ostravě. Neomezený příděl osvěžující vanilkové nebo rakytníkové zmrzliny byl v úterý 13. července pro zaměstnance polikliniky milým překvapením.

Celý článek


Stanovení protilátek COVID-19

6.6.2021

Od 7.6.2021 laboratoř AGEL Hornické polikliniky zavádí novou metodu…. Stanovení protilátek proti onemocnění Covid 19 (SARS-CoV-2 IgG)

Celý článek


Oslava

18.5.2021

Dne 12. května každoročně slavíme Mezinárodní den sester, skrze který si připomínáme narození Florence Nightingale, anglické ošetřovatelky a zakladatelky povolání zdravotní sestry.

Celý článek


Nové odběrové místo na antigenní testování otevře AGEL Hornická poliklinika v Ostravě

16.3.2021

V reakci na enormní poptávku firem po antigenních vyšetřeních svých zaměstnanců otevře AGEL Hornická poliklinika v centru Ostravy také své odběrové místo. Jeho provoz bude zahájen ve středu 17. března, desítky firem však objednaly své pracovníky k vyšetření již v těchto dnech.

Celý článek


Mezinárodní den žen na AGEL Hornické poliklinice v Ostravě

8.3.2021

Na svátek žen nezapomnělo vedení AGEL Hornické polikliniky a osobně poděkovalo všem ženám nádhernou růží.„Vážíme si žen, které s nesmírným nasazením zvládají pracovní a osobní povinnosti. Navíc pandemická doba klade vysoké nároky na ženy v důsledku uzavření škol. Víme, že minulý rok byl pro všechny velmi obtížný, a přesto se naše ženy usmívají na pacienty, jsou laskavé a profesionálky. Našim ženám polikliniky přejeme pevné zdraví, osobní i pracovní pohodu a také čas na sebe,“vyjádřil jednatel Bc. Josef Grochol.

Celý článek


Nový rentgen na AGEL Hornické poliklinice výrazně zrychlil provoz, nově umožní provádět speciální ortopedická vyšetření

23.2.2021

Odborníci i pacienti AGEL Hornické polikliniky v Ostravě jsou nadšení z nového moderního rentgenového přístroje. Nové vybavení v hodnotě 2,2 miliónů korun nahradilo starý přístroj, který zde byl v provozu od roku 1993. Pořízením nového rentgenu se výrazně urychlil provoz oddělení a díky novince bude AGEL Hornická poliklinika teprve druhým zařízením ve městě, které provádí speciální ortopedická vyšetření. Pacienti se k vyšetření na rentgenu nemusí předem objednávat.

Celý článek


Bolesti léčí v Hornické poliklinice v Ostravě nově oxidem uhličitým i mikrovlnnou diatermií

22.6.2020

Spektrum léčebných metod rozšiřuje rehabilitace v Hornické poliklinice v Ostravě patřící do skupiny AGEL. Problémy nejen se zády zde nově léči oxidem uhličitým, pro chronicky nemocné je nyní nově k dispozici mikrovlnná diatermie. Již brzy se komfortnější rehabilitace dočkají hůře mobilní pacienti.

Celý článek


Od 20.3.2020 bufet opět v provozu

18.3.2020

Od 20.3.2020 je bufet opět v provozu. Provozní doba od 7:00 hod. do 14:00 hod.

Celý článek


Od 18.3.2020 provoz bufetu dočasně přerušen

17.3.2020

Od 18.3.2020 provoz bufetu dočasně přerušen

Celý článek


Od 3.2.2020 bufet opět v provozu

1.2.2020

Od 3.2.2020 je bufet po rekonstrukci opět v provozu. Bufet je umístěn v bývalých prostorech šatny v přízemí polikliniky hned vedle hlavního vchodu. Bohatá nabídka občerstvení denně od 6:30 hod. do 14:30 hod.

Celý článek


Hornická poliklinika v Ostravě vyšetří zájemcům hladinu cukru v krvi

13.11.2019

Nadváha, špatná životospráva, nedostatek pohybu i rodinná anamnéza mohou stát za onemocněním diabetes neboli cukrovkou. Krevní tlak a hladinu cukru v krvi si mohou nechat bezplatně změřit zájemci v pátek 15. listopadu od 7 do 10 hodin v rámci akce Den prevence diabetu, který pořádá Hornická poliklinika, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Hornická poliklinika obhájila náročný audit kvality

18.10.2019

Hornická poliklinika v Ostravě, která je členem skupiny AGEL, obhájila v těchto dnech akreditaci Spojené akreditační komise České republiky. Získaný akreditační certifikát je pro pacienty polikliniky garancí vysoké kvality poskytované zdravotní péče.

Celý článek


Léčebnou rehabilitaci Hornické polikliniky posílil tým orlovských zdravotníků

3.7.2019

Zkušený rehabilitační lékař MUDr. Marek Lipowski a pět fyzioterapeutů posílili minulý měsíc Oddělení léčebné rehabilitace Hornické polikliniky v Ostravě. Díky této posile se mohou pacienti Hornické polikliniky, která patří do skupiny AGEL, radovat z velmi krátkých objednacích lhůt i z nových metod a postupů, které v nabídce služeb oddělení dosud chyběly.

Celý článek


Točená zmrzlina zpříjemnila parný den zdravotníkům Hornické polikliniky

1.7.2019

Mít neomezený příděl osvěžující vanilkové a citronové zmrzliny bylo v pondělí 1. července pro zaměstnance Hornické polikliniky v Ostravě milým překvapením.

Celý článek


Od 24.6.2019 provoz bufetu dočasně uzavřen

24.6.2019

Od 24.6.2019 provoz bufetu dočasně uzavřen

Celý článek


Nyní u nás můžete platit i platební kartou

8.4.2019

Od 3.4.2019 jsme na pokladně Hornické polikliniky zavedli možnost platby kartou.

Celý článek


NADACE AGEL vyhlašuje finanční sbírku v rámci skupiny AGEL na nákup vánočních dárků pro děti a maminky z azylových domů

5.11.2018

Otevřete svá srdce a připojte se k nám. Společně dokážeme pomoci těm, kteří neměli tolik štěstí, aby vánoční čas trávili ve svém domově.

Celý článek


Budoucím maminkám na Hornické poliklinice slouží nový sonograf

3.7.2018

Kvalitnější vyšetření těhotných žen nyní nabízí gynekologická ambulance Hornické polikliniky, která je členem skupiny AGEL. Díky novému digitálnímu ultrazvuku mohou zdravotníci u budoucích maminek sledovat nenarozená miminka ještě detailněji a s vyšší přesností. Nový moderní ultrazvuk, který nahradil starší typ, přišel zdravotnické zařízení na půl milionu korun.

Celý článek


Pacienty i zaměstnance Hornické polikliniky vozí nový výtah

4.4.2018

Pacienti Hornické polikliniky v Ostravě, stejně jako její zaměstnanci či návštěvníci, mají nově k dispozici modernější a spolehlivější výtah. Zařízení v hodnotě přes 1,5 miliónu korun umožňuje přepravu osob i na lůžkách a pro pacienty i zaměstnance znamená vyšší komfort i lepší bezpečnost při přepravě mezi jednotlivými ambulancemi.

Celý článek


Výpadek elektrické energie

18.10.2017

Hornická poliklinika na Sokolské třídě v Ostravě je dnes bez dodávky elektrické energie. Pacienti se však o své zdraví ani škálu poskytovaných služeb bát nemusí. Dodávku elektřiny jsme do zdravotnického zařízení vyřešili pomocí náhradního zdroje a poliklinika je v plném provozu.

Celý článek


Děti s neurologickými potížemi vyšetřují na Hornické poliklinice moderním přístrojem

18.9.2017

Hornická poliklinika v Ostravě se může pochlubit novým přístrojem. Dětská neurologická ambulance získala moderní elektroencefalograf (EEG) s bezdrátovým připojením, včetně videokamery. Nový přístroj umožňuje provádět kromě klasického EEG záznamu i tzv. video EEG monitoring, díky čemuž mohou zdravotníci jednodušeji diagnostikovat u dětí epilepsii a jiné neurologické onemocnění.

Celý článek


AGEL na sociálních sítích Facebook, Instagram, YouTube, Twitter

26.7.2017

Přátelé Hornické polikliniky, patříte mezi fanoušky sociálních sítí? Pak sledujte i ty naše! Skupinu AGEL najdete na Facebooku, Instagramu, YouTube i Twitteru. Přidejte se k našim fanouškům a nenechte si ujít žádnou z novinek.

Celý článek


Příjemný prostor pro výběr brýlí

3.2.2017

Oční centrum AGEL převzalo optiku na Hornické poliklinice, kde po úpravě vznikl příjemný prostor pro výběr brýlí. Klienty překvapí výběr obrub a především vstřícnost personálu. Brýle zde najdou i náročnější klienti. Cílem optiky je poskytnout dostupné kvalitní služby celé rodině s návazností na vyšetření očí jak oftalmology na Hornické poliklinice tak v Očním centru AGEL ve Vítkovicích.

Celý článek


V Hornické poliklinice v Ostravě otevřeli zmodernizovanou lékárnu

16.1.2017

Moderně vybavená Lékárna AGEL byla dnes slavnostně otevřena v přízemí budovy Hornické polikliniky v Ostravě. Pacienti se mohou těšit z atraktivního prostředí, bezbariérového přístupu a dostupnosti širokého spektra léčiv. Samozřejmostí je příjemný a ochotný personál, odborné poradenství a další doplňkové služby.

Celý článek


Nesprávná hladina testosteronu působí obtíže mužům i ženám. Rychlé testování nabízí Hornická poliklinika

10.1.2017

Testosteron je hormon obecně spojovaný s mužností. Přítomen je ale jak v mužském, tak i v ženské těle, kde by měl dosahovat správných hodnot. V případě přebytku i nedostatku totiž dokáže působit rozličné obtíže, od nežádoucího ochlupení, až po únavu či snižování plodnosti. Na vyšetření hladiny tohoto hormonu si však zájemci mohou sami zajít do Hornické polikliniky v Ostravě, která je členem skupiny AGEL. Zařízení nabízí toto vyšetření zájemcům i bez doporučení lékaře.

Celý článek


Kompletní rekosntrukce Lékárny AGEL

5.12.2016

Z důvodu rekonstrukce je v období od 17.12.2016 do 8.1.2017 lékárna uzavřena.

Celý článek


Otevřeli jsme Neurologickou ambulanci pro děti

1.10.2016

Od 3.10.2016 je nově otevřena neurologická ambulance pro děti. Nachází se v 1. poschodí za oční ambulancí.

Celý článek


Přemístění ambulance praktického lékaře

10.9.2016

Od 14.9.2015 ambulance dr. Augustinové přemístěna na adresu Hornická Poliklinika, Sokolská třída 81, 70200 Ostrava, 2. patro, číslo dveří 217.

Celý článek


Majoritním vlastníkem Hornické polikliniky v Ostravě se stala společnost AGEL

1.4.2016

Hornická poliklinika s.r.o. v Ostravě má od 31. března nového vlastníka. Stala se jím společnost AGEL a.s., která byla dosud minoritním společníkem polikliniky. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: