Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 597 454 111

O nás

Lékaři interní ambulance AGEL Hornické polikliniky své klienty vyšetřují novým ultrazvukem

26.3.2024

Vyšetření ultrazvukem neboli sonografie patří v diagnostice pacienta mezi zobrazovací metody, kterými lze neinvazivně a přesně vyšetřit měkké tkáně. Nový špičkový přístroj nyní mají k dispozici na AGEL Hornické poliklinice v Ostravě.

„Náš nový ultrazvuk má 3 sondy a využívají jej tři ambulance. Jedna ze sond je využívána neuroložkou a slouží k vyšetření krčních tepen, tzv. sono karotid,“ říká lékař interní ambulance AGEL Hornické polikliniky MUDr. Otmar Konvička. „Ostatní sondy jsou využívány naší interní ambulancí pro vyšetření  orgánů dutiny břišní, tzv. břišní sonografie a druhá soda nám pomáhá vyšetřit srdce, což je echokardiografické vyšetření.“  Všechna tato vyšetření jsou neinvazivní, pacienti se jich nemusí bát. „Nové zařízení jsem uvítal, protože poskytuje nesrovnatelně lepší kvalitu zobrazení vyšetřovaných orgánů oproti původnímu ultrazvuku a díky tomu mohu lépe a přesněji diagnostikovat,“ dodává lékař.

Pacienti, kteří potřebují sonografické nebo echokardiografické vyšetření a mají žádanku se mohou objednávat telefonicky u sestřiček interní ambulance.
Ultrazvuk břicha: 597 454 117 nebo 597 454 228
Echokardiografické vyšetření: 597 454 117

V případě, že má pacient žádanku na neurosonologické vyšetření, může se objednat ve dnech pondělí, středa a čtvrtek u sestřičky neurologické ambulance.
Sono karotid: 597 454 265

 

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: