Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Hornická poliklinika poskytuje zdravotní péči nepřetržitě od roku 1961.

Vznikla transformací z původní příspěvkové organizace Hornická poliklinika Ostrava, která se vyčlenila z původního MÚNZ Ostrava, kde fungovala jako závodní zdravotnické zařízení pro zaměstnance OKD.

Společnost Hornická poliklinika s.r.o. byla založena v roce 1992. Do společnosti vstupuje v roce 1996 nový společník – Karvinská hornická nemocnice a.s. V tomto roce začala společnost poskytovat v plné šíři zdravotní péči. V roce 2003 došlo k významným změnám vlastnické struktury společnosti a Hornická poliklinika s.r.o. se stává zdravotnickým zařízením vlastníků Karvinské hornické nemocnice a.s. a společnosti AGEL a.s.

V 1. kvartále 2016 společnost AGEL a.s., po vzájemné dohodě, převzala podíl Karvinské hornické nemocnice  a. s. a stala se tak majoritním vlastníkem Hornické polikliniky.